25 lat działalności. Redemptoris Missio.

klub

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio , to kolejna organizacja, która nas gościć będzie u siebie już 28 czerwca .

Wolontariusze, lekarze, pielęgniarki i położne niosą pomoc najuboższym mieszkańcom świata.

Siłą Fundacji są Wolontariusze, to na nich opiera się działalność Fundacji i to oni są jej ambasadorami w swoim środowisku.

Celem istnienia Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata.

Jak im to się od 25 lat skutecznie udaje , skąd czerpią środki finansowe i jak pozyskują wsparcie darczyńców oraz zaprzyjaźnionych firm, opowie nam Pani Prezes Fundacji  – Justyna Janiec-Palczewska.

Zapraszamy naszych klubowiczów do siedziby Fundacji
przy ul. Junikowskiej 40 w Poznaniu

KIEDY? w czwartek 28 czerwca; o godzinie 18.30

Narzędzia fundrisingowe w praktyce – Caritas Poznań

klub

Już w środę 9 maja odbędzie się kolejne spotkanie Poznańskiego Klubu Fundraisera. Pan Marek Misiek opowie nam o pracy zespołu fundraiserów w Poznańskim Caritas . Z szeroką działalnością charytatywną tej organizacji wiąże się skuteczne działanie całej grupy osób skupionych na kilkunastu projektach prowadzonych corocznie na rzecz społeczności lokalnych i osób wykluczonych. Nasze otwarte spotkanie połączone będzie z dyskusją na temat skuteczności narzędzi fundraisingowych w praktyce.

Zapraszamy do siedziby Caritas Poznań przy Rynku Wildeckim 4a
Dnia 9 maja o godz. 18.00 .
Miejsce przyjazne osobom na wózkach inwalidzkich – podjazd.

=

Pasja na temblaku, czyli wypalenie w NGO

klub

Granica między zaangażowaniem a wypaleniem zawodowym jest cienka. Przekroczyli ją wielokrotnie  „pomocowcy” angażujący swój czas, umiejętności i pieniądze w zmienianie świata na lepszy. Ten ostatni nierzadko testuje wytrzymałość działaczy społecznych. Co robić, aby wytrwać, aby pomagać jeszcze skuteczniej i nie robić tego kosztem własnego zdrowia?

Zapraszamy na „terapię dla pozarządowca”, czyli rozmowę o tym, jak dbać o siebie, aby pomagając sobie móc jeszcze lepiej pomagać innym. Temu ważnemu tematowi poświęcamy kolejne spotkanie Poznańskiego Klubu Fundraisera, które odbędzie się 30 listopada, o godzinie 18.30 w Centrum Bukowska (ul. Bukowska 27/29 , Poznań).

O technikach zapobiegających wypaleniu zawodowemu i wspomagających równowagę ciała i ducha porozmawiamy zprofesjonalistką w łączeniu życia zawodowego, rodzinnego i charytatywnego, psychologiem, coachem i terapeutką oraz założycielką organizacji charytatywnej Lions Club Poznań New Design – Joanną Skorupską-Górską.

Zapraszamy wszystkich działaczy społecznych, którzy czują, że są na pozarządowym zakręcie i potrzebują oddechu przed ostatnią prostą swoich działań na rzecz drugiego człowieka.

Zgłoszenia chęci udziału można zgłosić na adres mailowy g.filipiak@fundraising.org.pl

30 listopada [czwartek], 18.30
Centrum Bukowska ; ul. Bukowska 27/29 , Poznań

Dlaczego NIE warto współpracować z NGO?

klub

 

Kolejne spotkanie Poznańskiego Klubu Fundraisera będzie jak spojrzenie w lustro – tym razem chcemy poznać nasze słabości, których nie dostrzegamy na co dzień i które zamykają nam furtki do współpracy z najlepszymi.

Konstruktywna krytyka może stać się motorem napędowym działań każdej organizacji. Zajrzyjmy „w głąb” siebie i swoich organizacji. Spróbujmy szczerze odpowiedzieć sobie na pytania: jak często przyjmujemy krytykę i wyciągamy z niej wnioski dla działalności społecznej? Kiedy ostatnio „zatrzymaliśmy” się na chwilę, aby zobaczyć swoje działania z dystansu i poprawić je? Czy z ciągłego zastanawiania się „dlaczego nam nie wyszło” budujemy jakieś działanie? I z drugiej strony – jak często potrafimy docenić własne sukcesy i wzmocnić ich siłę?

Pytań jest wiele, ponieważ temat autorefleksji członków organizacji pozarządowych jest niezwykle ciekawy. Przez gąszcz pytań i przemyśleń pomoże przebrnąć nam Prezes Zarządu Fundacji Flow Art p. Anna Dorna, która na wieloletniej współpracy przy organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i społecznych doświadczyła wielu sukcesów, ale również rozczarowań postawą partnerów pozarządowych.

Zapraszamy 24.10.17 o godzinie 18.00 do Dobrej i Wino (ul. Za Bramką 1)
Zgłoszenia chęci udziału przyjmujemy pod adresem mailowym g.filipiak@fundraising.org.pl

Coś z niczego. O budowaniu akcji społecznych.

klub

Coś z niczego. To nie tytuł webinaru z gatunku DIY gdzie można się nauczyć jak robić wieszak z cyrkla, tylko zapowiedź kolejnego, inspirującego spotkania Poznańskiego Klubu Fundraisera. Już 28 września o 18.00 w Dobrej i Wino opowiemy jak z niczego zbudować akcję społeczną i nie tylko.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich społeczników, pasjonatów działalności społecznej, przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy przechodzą chwile zwątpienia w siłę swoich celów. Czy zdarzyło się zaniechać działań społecznych ze względu na brak możliwości ich realizacji – wolontariuszy, miejsca, pieniędzy? Postaramy się udowodnić, że hasło „nie da się” w środowisku pozarządowym nie istnieje. Jak przekierować energię z narzekania na brak zasobów na siłę do ich pozyskiwania? O swoich doświadczenia w tym temacie opowie na Prezes Zarządu Fundacji Centrum  Rozwoju Kultury i Edukacji – Elżbieta Świtalska.

Zgłoszenia na spotkanie prosimy przesyłać na adres g.filipiak@fundraising.org.pl

Kampania społeczna „od kuchni” z Aleksandrą Pilimon

klub

Pierwsza kampania społeczna organizacji? Czy warto edukować ludzi w ten sposób? Kampania społeczna to szereg specyficznych, niekomercyjnych działań skierowanych do otoczenia organizacji. Celem takiej kampanii jest zwykle zwrócenie uwagi na określony problem społeczny czy sytuację w jakiej znalazła się określona grupa, a także jego rozwiązanie. Kampanie społeczne są okazją do kreowania relacji wewnętrznych, bowiem praca przy projektowaniu i realizacji kampanii społecznej może wywoływać oczekiwane zachowania w postaci integracji, empatii, budowania pozytywnych wartości, czy w końcu niwelowania frustracji i niechcianych zachowań.  [Źródło: Media i Marketing Polska]

Ale jak wygląda stworzenie kampanii od podstaw w niedużej organizacji, bez działu PR? Jak określić grupę docelową i styl, jakimi kanałami dotrzeć do ludzi? I ile to właściwie kosztuje? Co jeśli nie mamy budżetu, czy da się zrobić kampanię społeczną za grosze? Jak mają się do tego media, gdy nie mamy własnej telewizji?

O tym jak zrobić pierwszą kampanię społeczną oraz czego możemy nauczyć się na bazie cudzych doświadczeń opowie Aleksandra Pilimon, w oparciu o case study własnej organizacji. Prezes stowarzyszenia „Potrafię Więcej”, psycholog, pedagog, tyflopedagog, specjalista w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, koordynator działań organizacji; współautorka książki „Będziesz moim wszystkim” oraz kampanii społecznej  „Nie mażę się, ale marzę o”

Zapraszamy jak zawsze do CENTRUM BUKOWSKA w dniu 24 maja o godz. 18.00

GIODO: Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych

klub

Drodzy klubowicze

Tematem przewodnim najbliższego kwietniowego spotkania Klubu Fundraisera będzie :

„Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych”

Gościem naszym będzie Pan Maciej Wypych. Nasz prelegent posiada doświadczenie w obsłudze prawnej zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Na co dzień współpracuje z Kancelarią Rosicki Purski i Wspólnicy Ecdf Kancelaria Radców Prawnych sp. k. z siedzibą w Poznaniu (www.rpwe.pl).

Zapraszamy jak zawsze do CENTRUM BUKOWSKA w dniu 20 kwietnia o godz. 18.00

Spotkanie z Fundraiserem – Moniką Turło

klub

Nasz kolejny gość klubowy to Monika Turło. Wieloletni konsultant ds. fundraisingu, CSR i wolontariatu pracowniczego.

Jej praca opiera się o doświadczeniu z za granicy, gdzie pracowała w Narodowym Muzeum Morskim, czy w Narodowej Federacji Kobiet w Londynie zajmując się pozyskiwaniem darczyńców na masową skalę. Organizator wydarzeń popularyzujących idee społeczne oraz filantropię. Jest twórcą programów wolontariackich oraz autorskich projektów z zakresu CSR

Na najbliższym spotkaniu klubu fundraisera, Monika opowie nam o swoim doświadczeniu w pracy fundraisera min. na podstawie nowego programu http://miodni.pl Złoty trend w CSR .
Zapraszamy.w dniu 23 marca o godz. 18.00 do CENTRUM BUKOWSKA

W razie pytań i chęci udziału zapraszamy do kontaktu z Grzegorzem Filipiakiem
g.filipiak@fundraising.org.pl

 

GIODO może przerażać, ale czas na oswojenie

klub

GIODO może przerażać, ale czas na oswojenie

Jest ustawa, trzeba sprostać jej zapisom. Bez narzekania, budowania uprzedzeń i obaw, że „nie damy rady”. Dla niektórych pierwsza, dla innych już kolejna okazja do oswojenia ochrony danych osobowych w NGO, pojawi się podczas kolejnego spotkania Poznańskiego Klubu Fundraisera – już 23 lutego.

Proponujemy spojrzenie na temat z ciekawego punktu widzenia – z perspektywy organizacji pozarządowej, która już przez procedury przebrnęła i nabrała dużej wprawy. O ten profesjonalizm w ochronie danych zadbały… liczne kontrole, które przysporzyły członkom tej organizacji nie tylko stresu, ale również bardzo cennej wiedzy. Teraz chcą się nią z nami podzielić, a Gościem, który opowie o swoich doświadczeniach i udzieli kilku rad będzie Marcin Lewandowski – Prezes Zarządu Fundacji Star of Life.

Zapraszamy
na godzinę 18.00
23 lutego do Centrum Bukowska (ul. Bukowska 27/29 w Poznaniu)
.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

g.filipiak@fundraising.org.pl

Poznański Klub Fundraisera – tylko po co nam klepsydra?

klub

Początek roku obfitował w pomysły jak sprawić, aby 2017 rok był pełen sukcesów i lepszy od poprzedniego. Nie mamy na to uniwersalnej rady, ale wiemy, co może otworzyć fundraisingowe drzwi  –  wystarczy odważyć się na współpracę! Na pierwszym w nowym roku spotkaniu Klubu udowodnimy, jak współpraca stała się „kołem zamachowym” Klubu Fundraisera.

Podczas najbliższego spotkania Klubu, które odbędzie się 25 stycznia o godzinie 18.00 w Centrum Bukowska (ul. Bukowska 27/29) opowiemy o 4 przykładach owocnej współpracy, która zrodziła się między słuchaczami spotkań Klubu lub dzięki tym spotkaniom została wzmocniona.

4 opowieści niech staną się zachęta dla tych uczestników, którzy pragną podzielić się swoimi refleksjami i doświadczeniami w działalności fundraisingowej. Aby dodać całości dreszczyku emocji sekundantem w naszych opowieściach będzie klepsydra, która odmierzy czas każdemu mówcy. Pamiętajcie zatem – zgodnie z nauką wyniesioną ze spotkania z Panią Moniką Górską na temat storytellingu – żeby treściwie malować w naszych głowach opis Waszych zeszłorocznych doświadczeń, aby zostały z nami na długo i inspirowały do tworzenia kolejnych w 2017 roku.

Na koniec zaproszenia mała prośba – pomyślcie o swoich oczekiwaniach względem działania Klubu oraz współpracy w ramach poznańskich organizacji. Miejsce, w którym się spotykamy może nam pomóc w budowaniu trwałych relacji ze społecznikami i wolontariuszami, a jeśli poznamy wspólnie nasze potrzeby i oczekiwania będzie nam łatwiej tę współpracę kreować.

Wszystkich, którzy planują spotkać się z nami 25 stycznia prosimy o przesłanie takiej informacji do Grzegorza Filipiaka na adres g.filipiak@fundraising.org.pl

1 2 3